Jade Joddle o akcentach i pewności siebie

by Redakcja
in Wywiady
Odsłony: 506
Jade Joddle wywiad

Jade Joddle jest specjalistą w zakresie umiejętności mówienia z Londynu. Jej praca pokazuje, jak najlepiej wykorzystać mowę aby stać się bardziej pewnym siebie, atrakcyjnym. Introwertyczna YouTuberka, która jak sama twierdzi: 'Mówienie jest dla mnie pełne sprzeczności i chociaż mogę spontanicznie, ze względną łatwością, rozmawiać godzinę z 200-osobowym tłumem, czasem czuję się bardzo niezręcznie mówiąc "dziękuję" kasjerce w sklepie.' Język angielski i jego słowa zawsze były dla niej ucieczką od rzeczywistości i w ten sposób rozwinęła się jej fascynacja tym językiem. Dźwięki mowy, dobór słów i pozycja głosu mówcy są dla niej warstwami ukrytych informacji. Jej motto to: Change your voice, change your life.

Julian Northbrook o podejściu do nauki angielskiego

by Redakcja
in Wywiady
Odsłony: 2045
Julian Northbrook wywiad

Co jest ważniejsze? Nauka słownictwa czy gramatyka? Jak uczyć się frazali i idiomów? Jakie metody nauki języków obcych stosować, aby przyniosły maksymalne korzyści? Czy warto uczyć się dwóch języków obcych jednocześnie i czy talent jest wrodzony czy nabyty? Czy trzeba wyjeżdżać za granicę aby nauczyć się akcentu oraz jak się skutecznie motywować. To tylko część pytań na jakie próbuje odpowiedzieć Julian Northbrook, specjalista w dziedzinie języka formulicznego i lingwistyki stosowanej; twórca Two Step Speaking, intensywnego kursu nauki angielskiego dla ludzi na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, a także założyciel DoingEnglish.com i YouTuber.

Mirosław Zelent o nauce, pasji i motywacji

by Redakcja
in Wywiady
Odsłony: 18555
Mirosław Zelent wywiad

Czy wiesz, kiedy nauka przynosi efekty? Zastanawiasz się jak drobne, niby nic nieznaczące kroki przybliżają Cię do osiągnięcia założonego celu? Jak wyrabiać w sobie dobre nawyki, które będą Twoim kołem napędowym w procesie zdobywania wiedzy. Prokrastynacja - czy zwyczaj odkładania rzeczy na później to coś złego? Jak utrzymywać mózg w dobrej kondycji i uczyć się wydajnie? Co robić gdy brakuje nam czasu na naukę, jak wyrabiać w sobie samodyscyplinę oraz jak inicjatywa zmienia wielbłąda w lwa, by ostatecznie stać sie na powrót dzieckiem. Na te i wiele innych pytań odpowiada człowiek pełen pasji, inspiracji i motywacji - Mirosław Zelent.

CAE Cambridge English Advanced - fakty, ciekawostki i liczby

by Redakcja
Odsłony: 1867
Cambridge English Advanced - fakty, liczby i ciekawostki

Popyt na posiadanie umiejętności językowych na wysokim poziomie rośnie z roku na rok na całym świecie. Zdany egzamin Cambridge English: Advanced (CAE) świadczy o sukcesie osiągniętym w trakcie zdobywania kwalifikacji lingwistycznych. Cambridge English: Advanced pokazuje, że kandydat posiada umiejętności językowe do przeprowadzenia kompleksowych badań naukowych, skutecznej komunikacji na poziomie zawodowym - i wyróżnia się z tłumu. Egzamin CAE jest jednym z najbardziej znanych i najbardziej cenionych kwalifikacji w języku angielskim, głównie ze względu na to, że egzaminy Cambridge są uznawane przez instytucje komercyjne i akademickie na całym świecie.

Sławni ludzie, których nawet nie podejrzewałeś o bycie poliglotami

by Redakcja
Odsłony: 11380
Sławni ludzie - poligloci

Czy wiesz, że jedni z najbardziej znanych ludzi na świecie byli poliglotami? Na przykład Audrey Hepburn, która pozostając amerykańską królową srebrnego ekranu, wciąż jest uznawana przez amerykanów czy Brytyjczyków za najpiękniejszą kobietę, jaka kiedykolwiek istniała. Audrey Hepburn potrafiła mówić w aż sześciu językach. J.R.R. Tolkien, autor trylogii "Władca Pierścieni", nie tylko biegle mówił w kilku językach, ale i niektóre sam wymyślił. Dlaczego ci wyjątkowi ludzie postanowili nauczyć się władać wieloma językami? Czy była to dla nich konieczność, ich "być albo nie być", czy po prostu zwykła potrzeba komunikacji. Co najważniejsze w tym wszystkim, to to, co sami, jako miłośnicy języków obcych możemy nauczyć się z ich wypowiedzi, ich życia i doświadczeń? Dowiedzmy się.