Program stypendialny na uczelniach w Australii

Program stypendialny na australijskich uczelniach

Egzamin Cambridge English: Advanced (CAE) jest obecnie aktualnym dokumentem udowadniającym znajomość języka angielskiego, który może być wykorzystany przez osoby ubiegające się o program stypendialny finansowany przez australijski rząd.

Australijski Departament Szkolnictwa i Edukacji potwierdził, że ​​Cambridge English: Advanced (Certificate in Advanced English) będzie akceptowany w procesie aplikacji na stypendia naukowe w 2017 roku, a sam program ma zostać otwarty w kwietniu 2016 roku.

Program finansowany przez rząd, obejmuje stypendia naukowe (Scholarships i Fellowships) na studia, badania i rozwój zawodowy w Australii w celu wspierania internacjonalizacji australijskiego szkolnictwa wyższego i badań naukowych.

Wnioskodawcy są zobowiązani do przedstawienia dowodów ich znajomości języka angielskiego. Cambridge English: Advanced jest również akceptowany w Australii przez rządowy Departament Imigracji i Ochrony Granic (DIBP) oraz przez większość australijskich uczelni.

Egzamin Cambridge English: Advanced jest dogłębnym i wielopoziomowym sprawdzianem który pomaga instytucjom edukacyjnym w procesie rekrutacji kandydatów na uczelnie wyższe w Australii. Jest on akceptowany przez ponad 6000 organizacji i instytucji na całym świecie, włączając w to wszystkie prestiżowe instytucje w Australii. Egzamin jest dostępny w międzynarodowej sieci ośrodków egzaminacyjnych w ponad 100 krajach w tym także w centrach egzaminacyjnych w Polsce. Egzamin CAE umożliwia nie tylko studiowanie w krajach anglojęzycznych ale także usprawnia proces rekrutacyjny wśród pracodawców zatrudniających pracowników z krajów w których język angielski nie jest językiem urzędowym.