Exploring the World of English Language Teaching

Cambridge English uruchamia bezpłatny kurs dla osób planujących karierę w nauczaniu języka angielskiego. Został on zaprojektowany, aby zaprezentować umiejętności i wiedzę potrzebną przed przystąpieniem do nauczania angielskiego w szkole.

Osoby planujące podróż i nauczanie języka angielskiego mogą teraz zapisać się na darmowy kurs online, aby poczuć przedsmak umiejętności przed podjęciem roli nauczyciela. Exploring the World of English Language Teaching to sześciotygodniowy kurs, który rozpocznie się w dniu 6 czerwca 2016 roku. Internetowy kurs został opracowany przez ekspertów języka angielskiego Cambridge English we współpracy z FutureLearn, społecznej platformy edukacyjnej prowadzonej w Wielkiej Brytanii. Kurs obejmuje takie tematy jak motywowanie uczniów, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i zasobów do wykorzystania w klasie.

Kluczowa grupa odbiorców to młodzi absolwenci, ale kurs nadaje się do każdego, kto opanował język angielski na poziomie C1, oraz dla tych którzy są zainteresowani skutecznym nauczaniem języka angielskiego.

"Otwarte kursy online są niesamowitym sposobem dotarcia do ogromnej grupy docelowej. MOOCs (Masowe Otwarte Kursy Online) są idealnym rozwiązaniem dla celów Cambridge English aby osiągnąć znacznie większą liczbę osób zainteresowanych tematem dzięki cyfrowym środkom komunikacji", wyjaśnił Geoff Stead, który kieruje nowym zespołem Cambridge English. Powiedział: "Wspaniali nauczyciele inspirują wspaniałych uczniów, ale niektórzy z najlepszych przyszłych nauczycieli mogą jeszcze nie zdawać sobie sprawy, że jest to kariera dla nich. Mamy nadzieję, że zainspirujemy nowe pokolenie nauczycieli języka angielskiego, a także pomożemy im zrozumieć prawdziwe wyzwania z jakimi przyjdzie im się zmierzyć i określić umiejętności, których będą potrzebowali aby być efektywnymi w swojej pracy. Mamy już prawie 10.000 zarejestrowanych. To potwierdza popularność wśród tzw. studentów gap year*, obecnych nauczycieli i osób poszukujących zmiany ścieżki zawodowej".

Exploring the World of English Language Teaching jest pierwszym z serii szkoleniem z nowej współpracy między Cambridge English i FutureLearn.

Dowiedz się, co to znaczy być TEFL lub Nauczycielem Języka Angielskiego (Teaching English as a Foreign Language) i rozpocznij przygotowania do swojej pierwszej pracy dydaktycznej. Poznaj możliwości nauczania języka angielskiego jako języka obcego.

Na kursie poznasz odpowiedzi na kilka kluczowych pytań:

  1. Czym jest ELT i na czym polega?
  2. Gdzie możesz nauczać angielskiego?
  3. Kim są twoi słuchacze?
  4. Co powinieneś wiedzieć o języku angielskim?

Zdobądź praktyczne porady od nauczycieli języka angielskiego i ekspertów na całym świecie. Kurs będzie prowadzony przez sześciu tygodni, a uczniowie z różnych krajów i nauczyciele z całego świata przedstawią pomysły i informacje o kluczowych obszarach nauki języka angielskiego. W trakcie kursu eksperci z Cambridge English Language Assessment - jeden z czołowych dostawców egzaminów i kwalifikacji, takich jak CELTA i TKT dla uczniów i nauczycieli języka angielskiego - będą pytać Cię o Twoje pomysły. Będą dostępne artykuły, filmy, quizy i transmisje z wydarzeń, gdzie można zwrócić się do ekspertów i zadać własne pytania.

Kurs na platformie FutureLearn dostępny jest pod adresem futurelearn.com/courses/explore-elt/1

* gap year students - to osoby, które robią sobie rok przerwy między maturą a studiami. Zjawisko powszechne za granicą i cieszące się coraz większą popularnością w Polsce.