Życie i praca za granicą

Egzaminy Cambridge English mogą pomóc tobie żyć, pracować i studiować w innym kraju.

Egzaminy Cambridge English są powszechnie akceptowane jako wysokiej jakości dowód znajomości języka. Mogą otworzyć drzwi by żyć, pracować i studiować w krajach anglojęzycznych niemal na całym świecie.

Przed wyjazdem na studia lub pracy w innym kraju, może być wymagana konieczność wyrobienia wizy. W ramach ubiegania się o nią, będziesz musiał udowodnić swoją znajomość języka angielskiego na określonym poziomie, a im większa umiejętność językowa tym większe szanse na otrzymanie wizy.

Dlaczego IELTS?

IELTS (English Language Testing System) jest egzaminem, który ocenia Twój poziom znajomości języka angielskiego i jest wymagany wśród osób, które chcą podjąć pracę w anglojęzycznych krajach.

IELTS – emigracja i wizy

Jako Secure English Language Test (SELT) Brytyjskie Władze Imigracyjne uznają egzamin IELTS. Jest on wymagany na potrzeby złożenia wniosku wizowego i akceptowany jest tylko wtedy gdy został zdany w autoryzowanym ośrodku egzaminacyjnym. Ośrodki otrzymują autoryzacje od UK Visas and Immigration (UKVI).

W przypadku Wielkiej Brytanii i chęci emigracji przystępuje się do testu IELTS General Training for UK Visas and Immigration.

Aby móc otrzymać imigracyjną wizę pracowniczą, w wielu przypadkach wymagana będzie konieczność posiadania oferty pracy od zagranicznego pracodawcy.