Studia za granicą a egzaminy Cambridge English

Studia za granicą

Studiuj za granicą dzięki egzaminom Cambridge English

Planujesz studiować na uniwersytecie za granicą? Kompetencje językowe Cambridge English to wszystko czego potrzebujesz, aby pokazać, że posiadasz znajomość języka angielskiego do osiągnięcia sukcesu.

Pięć największych powodów, aby przystąpić do egzaminu Cambridge English i studiować na uczelni za granicą:

 1. Rozpocznij przygodę. Odkrywaj nowe miejsca, nawiązuj znajomości i cieszyć się z nowych doświadczeń – jednocześnie ucząc się.
 2. Studiuj na wybranej uczelni. Zdobądź umiejętności językowe potrzebne do pomyślnego ukończenia kursu w języku angielskim.
 3. Udowodnij swoje umiejętności językowe. Egzaminy Cambridge English są akceptowane jako dowód znajomości języka przez ponad 20.000 uczelni wyższych z całego świata.
 4. Bierz udział w życiu studenckim. Buduj zaufanie i umiejętności językowe życia codziennego. Zaprzyjaźniaj się i bądź aktywną częścią społeczności studenckiej.
 5. Zaimponuj swojemu przyszłemu szefowi. Wywrzyj wrażenie na pracodawcy swoimi kwalifikacjami, które są doceniane przez najlepsze światowe firmy.

Myślisz o studiach na uniwersytecie za granicą?

Egzaminy Cambridge English umożliwiają dostanie się do college’u lub na uniwersytet, pomagają w otrzymaniu wizy i uzyskaniu umiejętności językowych, aby żyć, uczyć się i pracować w środowisku anglojęzycznym.

Egzaminy są:

 • Wygodne: Wybierz jeden z ponad 2800 ośrodków egzaminacyjnych w 130 krajach.
 • Częste: Regularne terminy testów przez cały rok.
 • Sprawdzone: Akceptowane na całym świecie przez ponad 20.000 pracowników i instytucji edukacyjnych.
 • Z pełnym wsparciem: Ponad 52.000 zarejestrowanych ośrodków przygotowawczych na całym świecie, aby pomóc Ci przygotować się do egzaminu, a także ogromny wybór darmowych zasobów edukacyjnych, takich jak gry, filmy i quizy.

Gdzie chcesz studiować?

Zainteresowany/a studiowaniem w danym kraju anglojęzycznym?

Myślisz o studiowaniu w Australii?

Czy wiesz, że studenci kończący naukę na australijskim uniwersytecie mogą zamienić swoją wizę na wizę pracowniczą na 2-4 lat?

Jeśli planujesz studiować na uniwersytecie w Australii, egzamin Cambridge English to jedyne świadectwo znajomości języka angielskiego jakie potrzebujesz.

 • Zdobądź umiejętności językowe potrzebne do osiągnięcia sukcesu z wybranym kursem w Australii.
 • Buduj pewność siebie poprzez czynny udział w życiu studenckim, w języku angielskim!
 • Odkrywaj nieznane i ciesz się nowymi doświadczeniami – ucząc się jednocześnie.
 • Korzystaj ze wsparcia na każdym kroku, w tym wielu darmowych zasobów edukacyjnych i tętniącej życiem społeczności.

Dlaczego warto wybrać egzamin Cambridge English w przypadku Australii?

Cambridge English: Advanced (CAE) – C1 Advanced – jest akceptowany przez Departament Imigracji i Ochrony Granic (DIBP) przy składaniu wniosków wizowych studentów, a także absolwentów tymczasowych, wykwalifikowanych, byłych mieszkańców i pracowników sezonowych. DIBP akceptuje wyniki egzaminów podjętych do dwóch lat, od czasu podjęcia wniosku wizowego.

Wiele australijskich uczelni i koledży akceptuje egzaminy Cambridge English: Advanced (CAE) włączając w to Grupę Ośmiu (Group of Eight) uczelni, w tym Uniwersytet w Sydney, Adelaide i University of Melbourne.

Wiele instytucji TAFE (Technical and Further Education) w Australii akceptuje Cambridge English: B2 First (FCE) i Advanced (CAE) włączając TAFE NSW i TAFE Queensland.

Cambridge English: C1 Advanced (CAE) jest akceptowany przez trzy organizacje księgowych w Australii (Chartered Accountants w Australii i Nowej Zelandii, Certified Practising Accountants w Australii (CPA Australia) i Instytutu Biegłych Księgowych (IPA)).

Myślisz o studiowaniu w Kanadzie?

Czy wiesz, że 9 na 10 zagranicznych studentów deklaruje polecenie Kanady jako miejsca do studiowania innym uczniom (QS World University Rankings)?

Jeśli planujesz studiować na uniwersytecie lub college’u w Kanadzie, egzamin Cambridge English to jedyne świadectwo znajomości języka angielskiego jakie potrzebujesz.

Dlaczego warto wybrać egzamin Cambridge English w przypadku Kanady?

Cambridge English: Advanced (CAE) jest akceptowany przez wiele uczelni w Kanadzie, w tym McMaster University, University of British Columbia i University of Toronto.

Myślisz o studiowaniu w UK?

Czy wiesz, że 4 z 6 najlepszych uniwersytetów na świecie znajdują się w UK (QS World University Rankings)?

Jeśli planujesz studiować na uniwersytecie lub college’u w Wielkiej Brytanii, egzamin Cambridge English to jedyne świadectwo znajomości języka angielskiego jakie potrzebujesz.

Dlaczego warto wybrać egzamin Cambridge English w przypadku UK?

Cambridge English: First (FCE) jest akceptowane w fundacjach i przy kursach przed sesjami w całej Wielkiej Brytanii dla osób z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Inne narodowości muszą podjąć się egzaminu IELTS.

Cambridge English: C1 Advanced (CAE) i C2 Proficiency (CPE) są akceptowane przez prawie wszystkie brytyjskie uniwersytety i szkoły wyższe na kursach magisterskich i podyplomowych. Najważniejsze instytucje, takie jak London School of Economics i Political Science (LSE), University of Oxford i University of Warwick akceptują egzaminy Cambridge.

Cambridge English: C1 Advanced i C2 Proficiency są warte nawet 140 dodatkowych punktów UCAS Tariff i mogą stanowić element Twojej aplikacji na uniwersytet czy collage’u.

Możesz użyć egzaminów Cambridge Assessment English jako część wniosku o wizę studencką. Jeśli masz zamiar studiować na studiach I stopnia lub studiach podyplomowych na uczelni, możesz starać się o sponsora wiz Tier 4.

Myślisz o studiowaniu w USA?

Czy wiesz, że 6 z 10 najlepszych uniwersytetów na świecie znajduje się w USA (QS World University Rankings)?

Jeśli planujesz studiować na uniwersytecie lub college’u w USA, egzamin Cambridge English to jedyne świadectwo znajomości języka angielskiego jakie potrzebujesz.

Dlaczego warto wybrać egzamin Cambridge English w przypadku USA?

Cambridge English: Advanced (CAE) jest akceptowany przez wiele uczelni w USA, w tym University of Idaho, Fordham University, Brigham Young I University at Buffalo (SUNY).

Cambridge English: First (FCE) jest akceptowany przez społeczność uczelni w USA, w tym Seattle Central College i Diablo Valley College.

Warto?

Przygotowywanie się do egzaminu Cambridge English pomoże Tobie rozwijać umiejętności i pewność siebie, aby odnieść sukces nie tylko w Kanadzie, USA, UK czy Australii.